Answers

2014-07-05T20:39:38+05:30
The cost of one Mango is 12

Explanation:
9 Mangoes = 5 Orange
5 Orange = 3 apple
4 apple = 9 pineapple 
3 pineapple = 48,

hence 1 Pineapple = 16
1 apple = 9/4 X 16 =36
1 orange = (3/5) X 36 = 21.6
1 mango = (5/9) X 21.6 = 12

1 4 1