Answers

2016-01-18T19:15:11+05:30
First find the lsa + lb   ....
.lsa 2h<l+b>  
2*4<20+15>
8*35
280
now lb....
20*15
300
add them 
280+300
580
now cost is 12 per m sq so
....580*12
6960 rupee


2 5 2
i mean thank u
k plezzz choose as brainleast answer
i'll see
plezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
ferme ta bouche
The Brainliest Answer!
2016-01-18T19:29:10+05:30
L= 20 m
b= 15 m
h= 4 m

First we find the area of floor
=>20x15
=>300 m²
Then, we find area of walls
=>2(20x4) + 2(15x4)
=>2(80 + 60)
=>280 m²

Add both to get total area
=>300+280 = 580 m²

Multiply total area and cost per m²
=>580 x 12
=>Rs. 6960

Hope it'd be useful.Please choose it the brainliest answer.
CHEERS!
MASelvam IITian

2 5 2