Answers

2016-02-23T15:08:22+05:30
Costs per unit × units consumed

2.50×768=1,920
0
2016-02-23T15:08:27+05:30

Cost per unit = Rs. 2.50

Reading on meter = 768 units.

So cost the owner needs to pay = 768*2.50

= Rs. 1920  - ans.

1 5 1