Answers

2016-03-17T06:24:13+05:30
7500gm=7.5kg.costs $19.20
1kg costs=$2.56
0
2016-03-17T09:40:46+05:30
Total flour = 7500 gm
= 7500/1000 kg
= 7.5 kg

Total cost = $ 19.20

Cost of each kg = 19.2/7.5 = 192/75
= $ 2.56
0