Answers

The Brainliest Answer!
2016-03-29T05:32:03+05:30
If 7500 or 7.5 Kg of flour = $19.20.
then 1 Kg = $ ( \frac{19.20}{7.5} ) = $ 2.56.

So, Each Kilogram of flour cost $ 2.56.

Please mark it brainiest answer


2 5 2
2016-03-29T09:56:44+05:30
As 1kg =1000 grams
7.5kg of flour costs 19.20$
therefore 19.20/7.5 = cost per kg . 2.56 $per kg
0