Answers

2016-04-05T18:50:17+05:30
7.5 kg of flour cost $ 19.20
1 kg of flour cost $ 19.20 / 7.5 = $ 2.56
1 1 1
2016-04-05T19:47:26+05:30
7500 gm = 7.5 kg

Cost of 7.5 kg of flour = $ 19.20

Cost of 1 kg of flour = 19.20/7.5 = $ 2.56

0