Answers

  • npr
  • Ambitious
2014-01-16T15:20:12+05:30
The cost of one apple = 5/15*120 = 40 ie Rs.8
The cost of one orange = 6/15*120=48 ie Rs.8
the cost of a pear = 4/15*120 =32 ie Rs.8
therefore
 3 apples cost =3x 8=24
3 oranges cost = 3x 8=24
3 pears cost = 3x8 =24
0