Answers

2014-04-21T15:53:45+05:30
One orange is brought for 24.7/8=3.0875
so 24 oranges will be brought for 24(3.0875)=74.1
0
2014-04-21T16:02:35+05:30
8 oranges = Rs. 24.7
24 oranges = ?
1 orange = 24.7/8 = 3.0875 rs.
and if 1 orange = rs 3.0875
so 24 oranges = 24 * 3.0875
                     = 74.1 rs.
therefore, 24 oranges cost Rs. 74.1
Hope this helps u!!!!!!!!!
0